Sejfy na broń – rodzaje

Sejfy na broń jakie znajdziesz w sklepie nie będą takie same. Jedne z nich to typowe sejfy ścienne, inne będą rodzajem szafy, a jeszcze inne łatwe i przystosowane do ukrycia jak np. sejfy na broń podłogowe.

Sejfy na broń to ogólne określenie różnego rodzaju sejfów, ale zdolnych pomieścić określony rodzaj broni (długa, krótka) przy jednoczesnej gwarancji spełnienia norm zachowania bezpieczeństwa. To od Ciebie zależy, czy kupisz szafę, czy typowy sejf. Ważne by był o odporności na włamanie minimum w klasie S1.

Sejfy na broń – jaka klasa bezpieczeństwa?

Ustawodawca unormował klasy bezpieczeństwa konieczne do przechowywania broni. Sejfy na broń muszą być bezpieczne, a to oznacza, że każdy sejf by był uznany za zgodny z ustawą musi być certyfikowany. Odpowiednie instytucje dbają o to, by sejfy na broń spełniały wymagania, dlatego przy wyborze zdecyduj sam jaką klasę bezpieczeństwa wybierzesz. Do wyboru masz klasy: S1, S2, 0, I-VIII.

Już najtańszy certyfikowany sejf spełni warunki ustawy. Zatem to od Ciebie zależy, czy zostaniesz przy minimum, czy jednak kupisz sejf o oczko, lub kilka bezpieczniejszy. Warto przemyśleć wybór, bo klasa bezpieczeństwa warunkuje też wartość przedmiotów jakie możesz w nim przechowywać, jaką wysokość środków odzyskasz od ubezpieczyciela w przypadku włamania i naruszenia zawartości sejfu.

Gdzie można kupić sejfy na broń?

Sejfy na broń dzisiaj kupisz w wielu miejscach. Od sklepów z bronią, po większe markety oferujące zagospodarowanie wnętrz, aż po specjalistyczne salony z sejfami, czy sklepy internetowe oferujące produkty do ochrony przed włamaniem.

Zdecydowanie polecamy przeglądnięcie blogów, stron tematycznych, zaznajomienie się z tematem, ewentualny kontakt z obsługa sklepu i potem zakup w sklepie internetowym. To tutaj kupisz tanio sejfy na broń, przy czym tanio nie będzie oznaczało pogorszenia jakości w związku z niższą ceną. Po prostu ten sam model sejfu z reguły kupisz taniej w sklepie internetowym. https://www.impeximp.pl/sejfy-na-bron